Reklama

Dość tych herezji

Dość tych herezji

24.09.2018
Czyta się kilka minut
PAWEŁ KUKIZ-SZCZUCIŃSKI, pediatra, były kandydat na Rzecznika Praw Dziecka: Rodzice, którzy odmawiają szczepienia, zapomnieli o zagrożeniu chorobami zakaźnymi. A zapomnieli, bo są od lat przed nimi chronieni szczepionkami.
Protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom, Warszawa, 3 czerwca 2017 r. WŁODZIMIERZ WASYLUK / EAST NEWS
P

PAWEŁ KUKIZ-SZCZUCIŃSKI: Muszę zacząć od podziękowań dla posłów.

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Trudno.

Lista parlamentarzystów, którzy zagłosowali na mnie w wyborach na Rzecznika Praw Dziecka, jest – jak na polską, podzieloną scenę polityczną – spektakularna. I pod względem liczby, i nazwisk. Poparło mnie 171 posłów, w tym szefowa Nowoczesnej, szef PO, przewodniczący PSL. Platforma zagłosowała na mnie w całości, z jednym wyjątkiem. A w klubie PiS, który dostał rekomendację, by na mnie nie głosować, wyłamały się trzy osoby, kolejnych pięć zaś się wstrzymało. W tym Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.

Ale Pan przepadł. I nie jest to dowód na apolityczność, tylko na coś przeciwnego: w Polsce nie da się powołać nawet Rzecznika Praw Dziecka, jeśli jest „nie nasz”.

Przepadłem, bo mówiłem otwarcie, jakie są moje cele i poglądy. Powiedziałem, że jestem...

16927

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]