Reklama

Ładowanie...

Dominika Bednarczyk: „Dziady” i Ukraina – carem zawsze był Putin [Własny pokój]

Dominika Bednarczyk: „Dziady” i Ukraina – carem zawsze był Putin [Własny pokój]

18.03.2022
Czyta się kilka minut
Dominika Bednarczyk, aktorka: „W scenie więziennej monolog Sobolewskiego o wywózkach młodych chłopców, dzieci właściwie, na Sybir, i katowaniu ich nabiera innego wymiaru teraz, gdy wiemy o dzieciach ginących na Ukrainie”.
Dominika Bednarczyk w studiu Podkastu Powszechnego, marzec 2022 r. / fot. Jacek Taran dla TP

Posłuchaj

D

Dominika Bednarczyk jest aktorką teatralną i filmową. W teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w „Dziadach” Mai Kleczewskiej gra rolę Konrada. Debiutowała w 1992 roku na scenie Teatru Ludowego, na ekranie - epizodem w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga. Wcześniej grała m.in. w Starym Teatrze w Krakowie w „Lunatykach” Krystiana Lupy.


Dominika Bednarczyk w studiu Podkastu Powszechnego, marzec 2022 r. / fot. Jacek Taran dla TP

CZYTAJ TAKŻE:

W pewnym momencie Konrad mówi: ,,Ja kocham cały naród”. To zdanie nie mogło mi przejść przez usta. Dojrzewałam do niego trzy miesiące. Tak wielki był we mnie poziom gniewu – konsekwencji bezradności - rozmowa z Dominiką Bednarczyk

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter