Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Doktryna ciągle potrzebna

Doktryna ciągle potrzebna

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Jan Karski robił ogromne wrażenie. To nie bohater, który jest postacią z brązu, ale osoba, której heroizm jest wciąż aktualny.
J

Jan Karski robił ogromne wrażenie. To nie bohater, który jest postacią z brązu, ale osoba, której heroizm jest wciąż aktualny. Jego doktryna odpowiedzialności za ochronę, zobowiązująca każdy kraj do ochrony swoich obywateli przed czystkami etnicznymi i ludobójstwem, ale też zobowiązująca społeczność międzynarodową do interwencji, gdy któryś z krajów nie wywiąże się z tego obowiązku, podejmuje moralne dyrektywy, które na tyle ważne są dla dzisiejszej polityki zagranicznej, że powinny znaleźć się w podręcznikach dyplomacji. Na początku tego roku zorganizowaliśmy międzynarodową konferencję i wystawę w Parlamencie Europejskim, ponieważ ta ważna postać i jej niezbyt udana misja poinformowania państw Zachodnich o dokonywanym przez Niemców Holokauście jest wciąż nieznana za granicą.

JACEK SARYUSZ-WOLSKI (ur. 1948) jest politykiem; od 2004 roku deputowany do Parlamentu Europejskiego.

OPR. JSOC

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]