Reklama

Do laureatów Polculu

Do laureatów Polculu

01.05.2005
Czyta się kilka minut
Fundacja Polcul im. Jerzego Bonieckiego obchodzi w 2005 r. 25-lecie istnienia. Z tej okazji, 28 maja w Warszawie, odbędzie się uroczyste spotkanie Fundacji z laureatami jej nagrody z lat 1980-2005, połączone z projekcją filmu o Polculu. Prosimy laureatów o przesłanie aktualnego adresu i telefonu (bądź adresu elektronicznego) w celu wysłania zaproszeń na uroczystość.
A

Adres Fundacji:

Polcul Foundation PO Box 194 Parkville Victoria 3052, Australia;

e-mail: ;

fax: 0-0613-94-15-81-70;

W dniu jubileuszu zostaną też przyznane kolejne wyróżnienia osobom zaangażowanym w kulturę, budowę społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i współpracę z jej sąsiadami. W tym roku otrzymają je: siostry józefitki, Grażyna Bocheńska, Natalia Kudriawcewa, Tatiana Mitijczuk - za niesienie pomocy ludziom potrzebującym we Lwowie; s. Samuela Ciesielska - za prowadzenie Domu Samotnej Matki w Matemblewie k. Gdańska; Jerzy Fernalik - za działalność wychowawczą i kształcenie postaw tolerancji w ramach programu “Antyschematy"; Mieczysław Gach - za pracę z osobami niepełnosprawnymi w Słupsku; Barbara Kosiacka - za pomoc uzależnionym w wychodzeniu z nałogu i trwaniu w trzeźwości; ks. Piotr Krakowiak - za działalność w rozwijaniu programu hospicjów w Trójmieście; Ewa Młynarczyk - za pracę na rzecz humanizacji życia w Machowinie k. Ustki; ks. abp Tomasz Peta - za działalność społeczną we wspólnocie polskiej w Kazachstanie; Hanna Szczepańska-Ploch i Leszek Ploch - za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych umysłowo w ramach zespołu “Mazowiacy" w Warszawie; Aleksandra i Marcin Sawiccy - za stworzenie i prowadzenie szkół Marii Montessori na Żywiecczyźnie; Maria Serafińska-Domańska - za działalność społeczną i kulturalną na terenie Nowego Wiśnicza; Jolanta Szade - za stworzenie i prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla młodzieży w Nowym Tomyślu; Jaromir Szroeder - za stworzenie i prowadzenie młodzieżowego zespołu teatralnego “Dialogus" w Parchowie; ks. Stanisław Urbański - za działalność na rzecz zbliżenia między Polską i Białorusią; ks. Edward Wiśniewski - za działalność wychowawczą i popularyzację turystyki w Legnicy; ks. Wiesław Wiśniewski - za działalność w Fundacji “Przyjęcie Daru Życia" w Matemblewie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]