Reklama

Diabeł przyszedł do wioski – tekst z archiwum „Tygodnika Powszechnego”

Diabeł przyszedł do wioski – tekst z archiwum „Tygodnika Powszechnego”

03.02.2017
Czyta się kilka minut
1 lutego 2017 roku otworzyliśmy archiwum tekstów od 2003 roku. Znajdą w nim Państwo zawsze aktualne, zawsze unikalne publikacje „Tygodnika”.
Przy wjeździe do Hłudna. Fot. Jacek Taran dla „Tygodnika Powszechnego”
Przy wjeździe do Hłudna. Fot. Jacek Taran dla „Tygodnika Powszechnego”
N

Na początku 2008 roku reporter i fotoreporter "Tygodnika Powszechnego" pojechali do Hłudna pod Brzozowem, gdzie na skutek nękania przez proboszcza powiesił się chłopiec. Na imię miał Bartek.

Sprawa stała się głośna, a księdza przeniesiono w inne miejsce. Pomimo, że od tamtego czasu minęło blisko 10 lat, sprawa wciąż nie znalazła swojego sądowego finału.

1 lutego 2017 r. „Tygodnik Powszechny” otworzył archiwum swoich tekstów od 2003 roku. To prawie 40 tysięcy zawsze aktualnych, zawsze unikalnych artykułów. Jednym z nich jest "Diabeł przyszedł do wioski" Michała Olszewskiego, który teraz można przeczytać pod tym adresem

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]