Reklama

Dary dla Radomia

18.05.2003
Czyta się kilka minut
W

W salach radomskiego Muzeum Sztuki Współczesnej (Rynek 4/5) zaprezentowano wystawę 200 darów wybranych z dzieł otrzymanych przez Muzeum w 1997 r. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat radomska placówka pozyskała 1500 prac, które systematycznie udostępnia na pokazach. Obecna wystawa jest już trzecią z tego cyklu. Kolekcja gromadzi dzieła powstałe w najważniejszych środowiskach twórczych w okresie powojennym i należące do różnych nurtów. Wśród długiej listy twórców uwagę przyciągają m.in: Jerzy Bereś, Kiejstut Bereźnicki, Edward Dwurnik, Stefan Gierowski, Zbylut Grzywacz, Władysław Hasior, Tadeusz Jackowski, Janina Krau-pe-Swiderska, Ewa Kuryluk, Kazimierz Mikulski, Jan Pamuła, Andrzej Wajda. Dzięki darowiznom radomskie Muzeum należy do grupy polskich kolekcji posiadających największe i najwartościowsze zbiory sztuki najnowszej.

880

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Podobne teksty

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]