Reklama

Czasami wystarczy życzliwość

Czasami wystarczy życzliwość

02.11.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 41/2014
N

Na stronie internetowej „TP” pojawił się artykuł Przemysława Wilczyńskiego „Medialna demencja”, którego ślady można też odnaleźć w akapicie komentarza „O czym nie mówi Ewa Kopacz” (wydanie papierowe „TP”) poświęconym m.in. problemom niepełnosprawnych seniorów i ich opiekunów.
Nikt, kto styka się z samotnym starszym człowiekiem, często niepełnosprawnym i żyjącym w niedostatku, nie może przejść obojętnie wobec całej masy problemów, jakie piętrzą się wokół jego życia. Jest niewątpliwie pewna pula działań, które można zainicjować, nie czekając na ustawy: rozpowszechnianie pomocy sąsiedzkiej, uwrażliwienie środowiska na obecność ludzi, dla których wyjście po zakupy graniczy z niemożliwością. Znam tylko jeden taki przypadek, gdzie młoda kobieta, idąc na zakupy zachodzi do starszej sąsiadki niemogącej się swobodnie poruszać. Znam 89-letnią panią, która z trzeciego piętra schodzi...

1346

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]