Reklama

Conrad nagrodzony

Conrad nagrodzony

10.06.2019
Czyta się kilka minut
Festiwal Conrada to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Starego Kontynentu – ogłosiło w poniedziałek Europejskie Stowarzyszenie Festiwali, przyznając imprezie tytuł EFFE Laureate 2019-20.
Logo Festiwalu Conrada z autografami jego uczestników, październik 2018 r. / fot. Edyta Dufaj / ConradFestival.pl
Logo Festiwalu Conrada z autografami jego uczestników, październik 2018 r. / fot. Edyta Dufaj / ConradFestival.pl
F

Festiwal – wymyślony dekadę temu w „Tygodniku Powszechnym”, a organizowany przez naszą Fundację wraz z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym – nagrodzono nie tylko za wysoką wartość artystyczną; doceniono także jego inkluzywność, wpływ na zrównoważony rozwój społeczny i międzynarodową otwartość. 

Zresztą, nie po raz pierwszy. Dwa lata temu Akademia Pisarzy, działająca przy jednym z czołowych wydawnictw anglosaskich Penguin Random House, zaliczyła Conrada do grona najważniejszych wydarzeń literackich świata. Doceniany przez międzynarodowe gremia festiwal nie może jednak liczyć na wsparcie polskiego Ministerstwa Kultury – na tegoroczną edycję przyznano mu ledwie jedną trzecią wnioskowanej kwoty. Tymczasem program 11. edycji jest właśnie dopinany na ostatni guzik – pierwszych gości oraz program ogłosimy w przyszłym tygodniu. A wchodząc na stronę powszech.net/walczeoconrada, już dziś można zastąpić ministra kultury w roli mecenasa Festiwalu. 

Czytaj także: Aleksander Kardyś, prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego, o zmniejszeniu dotacji na Festiwal Conrada.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]