Reklama

Cisza

Cisza

06.01.2002
Czyta się kilka minut
C

Cisza

To słowo często towarzyszy nocy wigilijnej. Tak ją opisują różnojęzyczne kolędy. Cicha jest noc, cicha jest stajenka, cichy jest cały otaczający świat, mimo śpiewu pasterzy i aniołów. Kiedy zamykamy oczy i usiłujemy sobie przypomnieć dawne wigilie dzieciństwa, jawią nam się najczęściej migotliwe światełka, śnieg -i cisza, taka w której słyszy się najlżejszy szum wiatru, odgłos własnych kroków i własny oddech.

Jeżeli najpiękniejszy dzień w roku otuliliśmy ciszą, to znaczy, że cenimy ją wysoko, że tęsknimy do niej, że ma dla nas szczególną wartość. Czemu więc, na co dzień, niszczymy ją z taką bezwzględnością? Czemu tak zaciekle odbieramy ją innym - i sobie?

Połowa

Chciałabym się kiedyś dowiedzieć, kim jest ta połowa społeczeństwa, która nigdy nie głosuje w wyborach. Czy to ci sami, czy za każdym razem inni i tylko...

2110

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]