Reklama

Ładowanie...

Chwalmy łąki

Chwalmy łąki

10.08.2020
Czyta się kilka minut
Łąka Powszechna w Sosnowcu, wysiała Joanna Płata-Malik
P

Partyzantka ogrodnicza w Krakowie, ogródki działkowe im. J. Chociszewskiego w Poznaniu, łąka ekumeniczna w Lublinie, niegdysiejszy trawnik w warmińskiej Stawigudzie. A także skwerki, balkony, ugory, działki, parapety, doniczki i donice w podlaskim Sokolu, Toruniu, Wieliczce, Gdańsku, Sulejówku, Gdyni, zachodniopomorskim Chomętowie, Lublinie, ­Białymstoku, Grudziądzu, Bolesławcu, Rzeszowie, Piasecznie, Ełku, Ziminie, ­Lubartowie, Częstochowie, Krośnie, ­Łomiankach, Nowym Sączu, Kocmyrzowie, Luborzycy oraz Warszawie – tam rosną Wasze Łąki Powszechne.

A na nich do wyboru, do koloru – mak, kąkol, koper, rumianek, miłek, len, czarnuszka i wyka. Dziękujemy Czytelniczkom i Czytelnikom za ogromne zaangażowanie i wszystkie zdjęcia wysianych łąk, za wspólną troskę o każde ­ziarenko.

Dziękujemy także wszystkim partnerom tego projektu, zwłaszcza Fundacji Łąka, za wspaniałą współpracę, której efekty oglądamy w całym kraju.

Nasza Łąka Powszechna już kwitnie!

Galeria zdjęć Łąki Powszechnej nadesłanych przez Czytelniczki i Czytelników:


Ruda Śląska, wysiali Anna i Mirosław Chmiel

 


Krościenko Wyżne, wysiała Barbara Wilusz

Brodnica, wysiał Bogumił Drogorób

Kraków, G. Pyla

Poznań, wysiał Jerzy Sobczak

Rzeszów, wysiała Małgorzata Wierzbińska

Lubartów, wysiała Monika Bordzoł

Ignacy wysiewający Łąkę Powszechną z dziadkiem w Chomętowie. Fot. Marta Filipiuk-Michniewicz

 


WŁÓCZYKIJ I POWSINOGA – WAKACYJNY CYKL DODATKÓW. WEŹ, CZYTAJ! >>>

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]