Reklama

Chrzest z rąk Papieża

Chrzest z rąk Papieża

18.02.2008
Czyta się kilka minut
W uroczystość Chrztu Pańskiego (13 stycznia) Benedykt XVI ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej trzynaścioro dzieci pracowników Watykanu. Tradycję tę wprowadził w 1983 r. Jan Paweł II (nota bene jeden z chłopców otrzymał imiona byłego papieża).
W

W uroczystość Chrztu Pańskiego (13 stycznia) Benedykt XVI ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej trzynaścioro dzieci pracowników Watykanu. Tradycję tę wprowadził w 1983 r. Jan Paweł II (nota bene jeden z chłopców otrzymał imiona byłego papieża). Benedykt XVI wodę zaczerpnął pozłacaną muszlą z chrzcielnicy z brązu, zaprojektowanej przez współczesnego rzeźbiarza Lello Scorzellego.

W kazaniu Papież prosił rodziców i chrzestnych, by byli dla swoich dzieci pierwszymi świadkami autentycznej wiary w Boga. Podkreślił, że przynosząc je do chrzcielnicy, "rodzice stają się współpracownikami Boga w przekazywaniu swoim dzieciom nie tylko życia fizycznego, ale również życia duchowego". "Do tego, aby były zdrowe i silne - ciągnął papież - te dzieci potrzebować będą materialnej troski i opieki; to jednak, co będzie im najbardziej niezbędne, to poznanie, miłowanie i służenie wiernie...

1254

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]