Reklama

Bezinteresownie nieżyczliwi

Bezinteresownie nieżyczliwi

29.09.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 38/2014
D

Dziękuję ks. Adamowi Bonieckiemu za trafne spostrzeżenia o nas, Polakach, zamieszczone we wstępniaku „Mamy kompleksy”. Od przeszło 30 lat mieszkam w USA, z tego miejsca obserwuję sprawy polskie, które zawsze były mi bliskie. Obserwując rodaków w kraju z pewnego dystansu, stwierdzam, że posiadamy pewne nieładne cechy. Często w stosunku do samych siebie jesteśmy bezinteresownie nieżyczliwi, nie potrafimy cieszyć się z sukcesów innych. Co naprawdę zostało nam z nauki Jana Pawła II? Co dla nas znaczy być chrześcijaninem? Od roku 1989 Polska odniosła ogromny sukces, doceńmy to i dziękujmy Bogu.

626

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]