Reklama

Ballady i romanse

Ballady i romanse

27.08.2018
Czyta się kilka minut
Urszula Dudziak, wokalistka jazzowa: Koncert jest jak randka w ciemno, bo nie wiem, kto siedzi na widowni. Wyobrażam więc sobie, że jest to ten właśnie facet. Który ma mnie pokochać.
PAWEŁ MAZUREK / STUDIO69 / FORUM
U

URSZULA DUDZIAK: Chciałabym najpierw powiedzieć o niedawno zmarłym Tomku Stańce, bo to strata jak w najbliższej rodzinie. Poznaliśmy się jeszcze w latach 60., gdy Tomek pracował z Komedą, graliśmy razem koncerty. Był niepokornym i nieprzewidywalnym muzykiem. Cały czas niespełnionym, dlatego nie ustawał w twórczych poszukiwaniach. Gdy z Michałem Urbaniakiem mieszkaliśmy już w Stanach, z Tomkiem pozostawaliśmy cały czas w kontakcie. Wspaniały kolega – w każdej chwili można było do niego zadzwonić. Był przeszczęśliwy, gdy kupił mieszkanie w Nowym Jorku, kochał to miasto, było dla niego matką i ojcem.

Mam list od Tomka sprzed 25 lat, w którym pisze, że Nowy Jork był zawsze jego marzeniem.

KATARZYNA KUBISIOWSKA: W środowisku jazzowym to norma? Muzycy trzymają się razem?

Szczególnie mocno odczułam to w USA. Kiedy we wrześniu 1973 r. wylądowaliśmy z...

17560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]