Reklama

Bądźcie roztropni jak węże

Bądźcie roztropni jak węże

11.06.2012
Czyta się kilka minut
Lila Rose, działaczka pro-life: Wykryliśmy, że w klinikach aborcyjnych dochodzi do tuszowania wykorzystywania seksualnego i podawania nieprawdziwych informacji medycznych, doprowadziliśmy także do śledztwa w sprawie handlu ludźmi.
P

PIOTR WŁOCZYK: Jak wyglądała Pani pierwsza wizyta z ukrytą kamerą w klinice aborcyjnej?

LILA ROSE: Miałam wtedy 18 lat. Chciałam zobaczyć, czy Planned Parenthood [największa w USA sieć klinik aborcyjnych, dokonująca rocznie ok. 300 tys. aborcji – red.] tuszuje przypadki wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewczynek. Wybrałam klinikę w Los Angeles, która była blisko mojej szkoły. Kamerę ukryłam w torebce. Tuż przy wejściu do budynku znajduje się poczekalnia, w której siedziało kilka kobiet. Na ich twarzach widać było smutek. Być może były wśród nich kobiety czekające właśnie na zaproszenie do gabinetu zabiegowego.

Makabryczne wrażenie robił widok napisu „Esperanza”, wiszącego na ścianie poczekalni. „Esperanza” to po hiszpańsku „nadzieja”. W rzeczywistości jest to chyba najbardziej smutne i pozbawione nadziei miejsce w całym Los Angeles.

...

8415

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]