Reklama

Badania nad niechęcią

Badania nad niechęcią

12.12.2017
Czyta się kilka minut
„TP” 49 / 2017
W

W jednym z ostatnich numerów ukazał się wielce interesujący artykuł ks. prof. Alfreda M. Wierzbickiego „Nacjonalistyczny smog nad Polską”. W tekście Autor przywołuje wyniki moich badań dotyczących poziomu niechęci względem papieża Franciszka na forum portalu wPolityce.pl. Niestety, w ich omówieniu pojawiła się nieścisłość – nie analizowałem bowiem 59 komentarzy internautów, lecz znajdujące się pod 59 artykułami na portalu 863 komentarze. Przedstawiona w tekście próba badawcza z pewnością nie mogłaby być podstawą rzetelnych analiz. Źle by się stało, gdyby to przeinaczenie stanowiło pretekst do podważenia głównych tez artykułu czy osłabiło jego wymowę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]