Reklama

Adwentowe rekolekcje z ojcem Puciłowskim cz.4 [Wideo]

Adwentowe rekolekcje z ojcem Puciłowskim cz.4 [Wideo]

18.12.2016
Czyta się kilka minut
Królestwo Boże: w niebie czy na ziemi? Kolejny odcinek adwentowych rekolekcji z "Tygodnikiem".
N

Nie można stosować wszystkim, wszędzie, na całym świecie prawd Kościoła Katolickiego - mówi dominikanin, o. Józef Puciłowski. 

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka adwentowych rekolekcji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Obrazek użytkownika przyjaciel

Ja zaobserwowałem co innego, że to biskupi uczynili się książętami królestwa Bożego. I to oni regulują wiele kwestii prawem kanonicznym. Na forum tygodnika powszechnego był kiedyś pewien Piotr1981r. I dużo pisał o krwi Chrystusa i o królestwie Bożym. I wiele w tej kwestii wyjaśniał. Musze powiedzieć, że dał mi wiele do myślenia. Jak zdążyłem się zapoznać z jego wypowiedziami był kamieniem odrzuconym przez budowniczych. Do tego był rzekomo pomazany na klatce piersiowej(coś mu powypalał na klatce piersiowej, jakby go tatuował ). Rzekomo Duch Święty pokropił mu serce. Był umiłowanym zgorszeniem tego Świata. Przed wyborem prowadził bardzo naganę życie. Św. Piotr w liście pisał z jakiego postępowania zostali wyrwani i odkupieni umiłowani przez krew. Był kamieniem obrazy. Strasznie czasem go ponosiło i nie zawsze stosownie się zachowywał. Czasem mi się wydaje , że jak na Piotra to straszny z niego prostak. Potrafił pojechać po biskupach i kapłanach. Dużo pisał !!! Nie jestem w stanie tego wszystkiego streścić. Powoływał się na pierwszy list Św. Piotra, który pisał do pokropionych krwią, których Pan przez krew pozyskał. Pisał o wielu kwestiach, których nie wyjaśnia kościół. Jakoś on z tym pomazaniem, żadnym królem nie był. Za to książętami są zwykli nie nawiedzeni ministranci, którzy położyli sobie ręce na głowę w imię Chrystusa i skończyli seminarium. Piotr pisał o sobie, że jest umiłowanym. I o wyborach Duch Świętego i kamieniach (żywych), które budują się w kościół. Kościół pewnie go zlał ciepłym moczem skoro odrzucili Piotra. Z tego co mi wiadomo Piotr zmarł. Bo widniała taka informacja na forum. Mówił że Duch Święty buduje naród umiłowany pozyskany przez krew (potomstwo, kamienie żywe, umiłowani), który podtrzymuje przymierzem krwi naukę, sugestie ożywienia wiary itp. Z tego co mi wiadomo większość biskupów nie jest nawiedzonych. Nie mają nawet przymierza zawartego przez krew (pokropionego serca). Nie są pomazani a robią za książęta królestwa Bożego. I nie wiem co się dzieje w tym kościele jak czytałem wypowiedzi Piotra ale wydaje mi się że kościół pogubił się w wielu kwestiach, tak prostych i jasnych. W Piotrze, rzekomo żył Chrystus. Starał się ustalić czy Bóg istnieje. Starał się doświadczyć w Bogu przez lanie wody do objawień i typowanie zjawisk tektonicznych. I wiem, że Piotr albo był schizofrenikiem albo był umiłowanym. I do dziś sie zastanawiam co on robił na forum a nie w kościele wśród was. Skoro wy wszyscy jesteście tak szaleni jak on. I miał Józef, podobne gadki do ciebie. I tak się zastanawiam czy ty, też przyjąłeś krew Chrystusa i czy należysz do jego wybranych pozyskanych przez krew.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]