Reklama

7 - 9 grudnia 2010

7 - 9 grudnia 2010

30.11.2010
Czyta się kilka minut
Umarła klasa
T

Teatr TV, reż. Tadeusz Kantor, Polska 1976, TVP Kultura, wtorek 7 XII, 20.15

Kantora nigdy dosyć. Zwłaszcza że 8 grudnia obchodzić będziemy 20. rocznicę jego śmierci. Przywoływany ostatnio przy okazji premiery "Naszej klasy" Słobodzianka wybitny spektakl teatru Cricot 2 sfilmowany został dla telewizji przez Andrzeja Wajdę. Przed nami surrealistyczny teatr śmierci i Polska, której już nie ma, ale która w zbiorowych snach nieustannie nas nawiedza.

Biała wstążka

Dramat, reż. Michael Haneke, Austria/Niemcy/Francja 2009, Canal +, wtorek 7 XII, 21.00, Canal + Film, 23.20

Jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku nareszcie ma swoją telewizyjną premierę. Twórca "Funny Games" i "Pianistki" tym razem zło pokazuje w samym jego zarodku: w idyllicznej scenerii niemieckiego miasteczka z początków XX wieku, w ...

1518

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]