Reklama

49/08

02.12.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
B

Bogu naprzeciw

"Adwent jest duchowym czasem nadziei, a Kościół jest wezwany wtedy, by stać się nadzieją dla siebie i świata. Ruszamy w drogę pociągani tajemnicą, że nasz Bóg »jest Bogiem, który nadchodzi« i wzywa, aby wyjść Mu naprzeciw" - powiedział Benedykt XVI w 1. niedzielę Adwentu. Otwierając nowy rok liturgiczny Papież przypomniał słowa Psalmu 141: "Do Ciebie wołam, Panie, pospiesz mi z pomocą". Wyrażają one "krzyk Kościoła pośród rozlicznych niebezpieczeństw, jakie go otaczają i zagrażają jego świętości". Modląc się za ofiary zamachów terrorystycznych w Bombaju i starć w Nigerii, Benedykt XVI potępił wybuch "obłąkanej przemocy".

Etyka rodzi się z przyjaźni

"Etyka chrześcijańska nie rodzi się z systemu przykazań, lecz jest następstwem naszej przyjaźni z Chrystusem. Przyjaźń...

8419

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]