Reklama

49/08

49/08

02.12.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
B

Bogu naprzeciw

"Adwent jest duchowym czasem nadziei, a Kościół jest wezwany wtedy, by stać się nadzieją dla siebie i świata. Ruszamy w drogę pociągani tajemnicą, że nasz Bóg »jest Bogiem, który nadchodzi« i wzywa, aby wyjść Mu naprzeciw" - powiedział Benedykt XVI w 1. niedzielę Adwentu. Otwierając nowy rok liturgiczny Papież przypomniał słowa Psalmu 141: "Do Ciebie wołam, Panie, pospiesz mi z pomocą". Wyrażają one "krzyk Kościoła pośród rozlicznych niebezpieczeństw, jakie go otaczają i zagrażają jego świętości". Modląc się za ofiary zamachów terrorystycznych w Bombaju i starć w Nigerii, Benedykt XVI potępił wybuch "obłąkanej przemocy".

Etyka rodzi się z przyjaźni

"Etyka chrześcijańska nie rodzi się z systemu przykazań, lecz jest następstwem naszej przyjaźni z Chrystusem. Przyjaźń...

8419

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]