Reklama

4 - 11 lutego

4 - 11 lutego

10.02.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
N

Niemy krzyk bólu

Benedykt XVI w czasie modlitwy Anioł Pański, odnosząc się do Światowego Dnia Chorych, wezwał do refleksji nad sensem choroby w kontekście uzdrowień, których Jezus dokonuje na kartach Ewangelii i współcześnie. W orędziu Papież napisał o dzieciach ulicy, ofiarach przemocy fizycznej i psychicznej, które nie znają domowego ciepła. Wszystkie one "podnoszą niemy krzyk bólu, odwołujący się do naszych sumień jako ludzi i jako wierzących" - podkreślił Benedykt XVI. Zaapelował do władz państw "o zwiększenie ochrony prawnej i środków na rzecz chorych dzieci i ich rodzin".

Kłopotliwa nominacja

Kontrowersje wzbudził mianowany przez Benedykta XVI nowy biskup pomocniczy Linzu Gerhard Maria Wagner. Austriacki duchowny miał wg dziennika "La Stampa" określić zniszczenia po...

7742

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]