Reklama

30 sierpnia - 2 września

30 sierpnia - 2 września

24.08.2010
Czyta się kilka minut
71 fragmentów
D

Dramat, reż. Michael Haneke, Austria 1994, Cinemax, poniedziałek 30 VIII, 22.00

Trwa minifestiwal Michaela Hanekego, jest więc okazja, by nadrobić zaległości. Przed nami bodaj najmniej znany w Polsce tytuł, będący ostatnim ogniwem tzw. trylogii zlodowacenia (po "Siódmym kontynencie" i "Wideo Benny’ego"). Eksperymentując z formą narracji, multiplikując punkty widzenia, twórca "Funny games" przypatruje się rozsypance ludzkich losów.

Solidarność to znaczy jeden i drugi

Koncert, reż. Hanna Przebinda, Polska 2010, TVP 1, poniedziałek 30 VIII, 20.25

"Obława", "Ballada o Janku Wiśniewskim", "Modlitwa o wschodzie słońca" - to tylko niektóre z piosenek kojarzących się z Solidarnością. W 30. rocznicę strajków na Wybrzeżu w gdańskiej Hali Oliwii odbędzie się koncert, który właśnie poprzez piosenki...

2041

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]