Reklama

23 - 27 sierpnia 2010

23 - 27 sierpnia 2010

17.08.2010
Czyta się kilka minut
Wideo Benny’ego
Wideo Benny'ego / materiały dystrybutora
D

Dramat, reż. Michael Haneke, Austria / Szwajcaria 1992, Cinemax, poniedziałek 23 VIII, 22.00

Z zimną krwią przygląda się nastoletni Benny szlachtowanym w rzeźni zwierzętom. Z taką samą zimną krwią zamorduje swoją koleżankę, a oba zdarzenia utrwali na kasecie wideo... Austriacki reżyser filmuje swoich bohaterów równie chłodnym okiem. Ale jest to spojrzenie moralisty, który poszukuje barbarzyńskich pęknięć w świecie na pozór uporządkowanym, cywilizowanym i sytym.

Dziecko z Google’a

Dokumentalny, reż. Zippi Brand Frank, Izrael / Indie / USA 2009, HBO 2, środa 25 VIII, 22.00, piątek 27 VIII, 23.40

In vitro plus internet równa się... globalny przemysł wytwarzania i sprzedawania dzieci "z probówki". Dziś za pomocą wyszukiwarki można wygenerować potomstwo idealne, ulepione z najlepszych dostępnych na...

2035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]