Reklama

26/08

26/08

24.06.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
B

Bojaźń Boża

Ten, kto boi się Boga, nie zna strachu - przypomniał Benedykt XVI w rozważaniu przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański". Papież zauważył, że strach "jest naturalnym wymiarem życia". Jednak szczególnie dzisiaj występuje głębsza jego forma egzystencjalna, "która przeradza się czasem w niepokój". Zdaniem Benedykta XVI, jej źródłem jest "poczucie pustki, związanej z kulturą przepojoną rozpowszechnionym teoretycznym i praktycznym nihilizmem". "Wierzący nie czuje strachu przed niczym, ponieważ wie, że jest w rękach Boga, wie, że ostatnie słowo nie należy do zła i tego, co irracjonalne, lecz że jedynym Panem świata i życia jest Chrystus, wcielone Słowo Boga" - przekonywał Papież.

Patron internetu

Życie i myśl św. Izydora z Sewilli były tematem nauczania Benedykta XVI podczas...

7541

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]