Reklama

26/08

26/08

24.06.2008
Czyta się kilka minut
W wieku 54 lat zmarł Piotr Łazarkiewicz
r

reżyser filmowy i teatralny. Był autorem m.in. filmów fabularnych "Kocham kino" (1986), "W środku Europy" (1990) i "Pora na czarownice" (1995) oraz dokumentów "Fala" (1986), "Soc" (1989) czy "Wielka woda" (1996). Jego ostatni film pt. "0_1_0" prezentowany będzie na lipcowym festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Krzysztof Zanussi obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej

"Wśród wszystkich przemian czuje się to, co w człowieku stałe: tęsknoty, idealizm. Cynizm świata doskwiera młodym tak samo jak mnie. I tak samo jest im źle, gdy nie mogą znaleźć dla siebie pola i zrobić czegoś, w czym mogliby przejść samych siebie. Im jest zresztą gorzej. Kiedy życie jest łagodne, człowiek mało wie. Niedawno młody reżyser pokazał mi swój film. Ładny, dobrze zrobiony, ale pusty. I co mam mu poradzić? Mam mu powiedzieć: »Pocierp, to...

4068

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]