Reklama

26 stycznia - 2 lutego

26 stycznia - 2 lutego

03.02.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Przed Bogiem nie przepadnie żadna łza

Benedykt XVI w czasie modlitwy Anioł Pański powiedział: "Jezus cierpi i umiera na krzyżu z miłości. W ten sposób nadał sens naszemu cierpieniu".

Papież odniósł się też do orędzia, które sformułowali biskupi włoscy na Dzień Życia i podkreślił, że "eutanazja to fałszywe rozwiązanie dramatu cierpienia, rozwiązanie niegodne człowieka. Prawdziwą odpowiedzią bowiem nie może być zadanie śmierci, choćby była łagodna, lecz świadectwo miłości, która pomaga po ludzku podejmować ból i agonię. Przed Bogiem nie przepadnie żadna łza, ani tego, kto cierpi, ani tego, kto jest z nim".

Pamięć o Holokauście konieczna

W czasie audiencji generalnej Papież, odnosząc się do kontrowersji wokół bp. Richarda Williamsona (jednego z czterech biskupów...

8213

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]