Reklama

23 maja - 1 czerwca 2009

23 maja - 1 czerwca 2009

01.06.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
D

Dusza Kościoła

"Duch Święty jest duszą Kościoła. Bez Niego (...) Kościół byłby wielkim ruchem historycznym, złożoną i solidną instytucją społeczną, agencją humanitarną" - mówił Benedykt XVI przed modlitwą Regina Coeli w Rzymie. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego nawiązał do opisu wg Ewangelii św. Łukasza i tradycji żydowskiej Pięćdziesiątnicy. "Duch Święty, który wraz z Ojcem i Synem stworzył wszechświat, (...) w Pięćdziesiątnicę zstąpił na rodzący się Kościół i uczynił go misyjnym" - podkreślił Papież. Przypomniał też słowa Jana Pawła II, dziś odnoszące się do całego zmieniającego się świata: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!".

Klaus u Papieża

O przyszłości Europy i wrześniowej podróży apostolskiej Benedykta XVI do Czech rozmawiał Papież z Václavem...

8877

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]