Reklama

23 maja - 1 czerwca 2009

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Zmarł Marek Walczewski,
w

wybitny aktor teatralny i filmowy. Miał 72 lata. Piszemy o nim więcej w tym numerze "TP".

Zmarł Jerzy Wocial,

filozof, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta związany z miesięcznikiem "Więź", tłumacz, działacz społeczny, członek zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, w czasach PRL-u działacz opozycyjny. Miał 62 lata.

Zmarł Jerzy B. Zubrzycki,

australijski socjolog polskiego pochodzenia, nazywany "ojcem australijskiej polityki wielokulturowości", doradca kilku tamtejszych rządów. Urodził się w Krakowie, był kolegą szkolnym Karola Wojtyły. Miał 89 lat.

Nagrodę Bookera dla obcokrajowców

(Man Booker International Prize) otrzymała Alice Munro, 77-letnia kanadyjska pisarka, autorka zbiorów...

2426

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]