Reklama

21/08

21/08

19.05.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Prekursor teologii mistycznej

Myśl Pseudo-Dionizego Areopagity, anonimowego pisarza z przełomu V i VI w., była przedmiotem katechezy Benedykta XVI podczas środowej audiencji ogólnej. Papież wskazał na bliskość dzieł tego "prekursora teologii mistycznej" z teologiami mistycznymi Azji. Zdaniem Benedykta XVI, tak jak w VI w. Pseudo-Dionizy łączył myśl grecką z Ewangelią, tak dzisiaj może on być pomocny w dialogu z religiami Azji. Podczas audiencji Papież wezwał do modlitw za ofiary trzęsienia ziemi w Chinach.

Zmarł kard. Gantin

W wieku 86 lat zmarł jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, były dziekan Kolegium Kardynalskiego, kard. Bernardin Gantin. Pochodził z terytorium dzisiejszego Beninu. Był pierwszym kardynałem afrykańskim, który znalazł się w Kurii Rzymskiej, jako...

6669

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]