Reklama

21 - 25 lutego 2010

21 - 25 lutego 2010

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Adam Pomorski prezesem polskiego oddziału PEN-Clubu
P

Pomorski jest cenionym tłumaczem literatury rosyjskiej. Funkcję honorowego prezesa od 2001 roku pełni Władysław Bartoszewski.

Sarmatyzm. Sen o potędze

W kamienicy Szołayskich (ul. Szczepańska 11) w Krakowie od 27.02. do 30.05. trwać będzie wystawa pokazująca dzieła sztuki kultury sarmackiej. 170 eksponatów; broń, biżuteria, portrety sarmackie, ubiory, grafiki, starodruki pozwolą przyjrzeć się na nowo tradycji kultury i obyczajów XVII-wiecznej Rzeczypospolitej.

Tysiąc pianistów czci Chopina

Od trzech dni non stop, jeszcze do 1 marca trwa maraton muzyczny ku czci Chopina. W Sali Wspólnoty Polskiej (Krakowskie Przedmieście 64) w Warszawie przez 24 godziny na dobę tysiąc pianistów gra utwory kompozytora. Wstęp na najdłuższe urodziny Chopina wolny.

...

1647

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]