Reklama

Ładowanie...

19 - 26 sierpnia 2009

25.08.2009
Czyta się kilka minut
Zmarli: aktorka Hanna Bedryńska i pisarz Józef Burg
H

Hanna Bedryńska (1924-2009) przez wiele lat związana była z Teatrem Nowym w Łodzi. Zagrała także w filmach, m.in. w "Niespotykanie spokojnym człowieku", "Między ustami a brzegiem pucharu". Miała 85 lat.

W wieku 97 lat zmarł Józef (Josef) Burg (1912-2009), ukraiński pisarz żydowskiego pochodzenia tworzący w jidysz. W 2001 r. w wydawnictwie Pogranicze ukazał się wybór jego opowiadań "Okruchy" w przekładzie Magdaleny Ruty. Pisarz został pochowany w Czerniowcach.

Nominacje do Nagrody im. Mackiewicza

Laureata tegorocznej, ósmej już edycji nagrody literackiej im. Józefa Mackiewicza poznamy 11 listopada. Jury zakwalifikowało do finału 13 książek. Są to: "Dolina nicości" Bronisława Wildsteina, "Kinderszenen" Jarosława Marka Rymkiewicza, "Nowe kłopoty z historią" Piotra Gontarczyka, "Pisarz dla dorosłych -...

3447

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]