Reklama

Ładowanie...

18 - 25 lipca 2009

21.07.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
B

Budować na wartościach

Benedykt XVI, przebywający na wakacjach w Les Combes, odwiedził 19 lipca miasteczko Romano Cavese. W trakcie modlitwy "Anioł Pański" wezwał do ufnego poddania się Opatrzności Bożej w obliczu trudności gospodarczych i problemów społecznych. Podkreślił, że chrześcijańskie wartości "pomogą dzisiejszym pokoleniom budować z nadzieją swoją przyszłość, tworzyć społeczeństwo prawdziwie solidarne i braterskie". 17 lipca Benedykt XVI poślizgnął się w łazience i złamał prawy nadgarstek. Jak poinformował sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone, Papież najbardziej żałuje, że z tego powodu nie będzie mógł zająć się pisaniem drugiego tomu książki o Jezusie. Kardynał ujawnił, że Papież "miał już gotową architekturę książki".

Kondolencje dla ofiar katastrofy

Benedykt XVI...

7179

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]