Reklama

18 - 25 lipca 2009

18 - 25 lipca 2009

21.07.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
B

Budować na wartościach

Benedykt XVI, przebywający na wakacjach w Les Combes, odwiedził 19 lipca miasteczko Romano Cavese. W trakcie modlitwy "Anioł Pański" wezwał do ufnego poddania się Opatrzności Bożej w obliczu trudności gospodarczych i problemów społecznych. Podkreślił, że chrześcijańskie wartości "pomogą dzisiejszym pokoleniom budować z nadzieją swoją przyszłość, tworzyć społeczeństwo prawdziwie solidarne i braterskie". 17 lipca Benedykt XVI poślizgnął się w łazience i złamał prawy nadgarstek. Jak poinformował sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone, Papież najbardziej żałuje, że z tego powodu nie będzie mógł zająć się pisaniem drugiego tomu książki o Jezusie. Kardynał ujawnił, że Papież "miał już gotową architekturę książki".

Kondolencje dla ofiar katastrofy

Benedykt XVI...

7179

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]