Reklama

15/09

15/09

06.04.2009
Czyta się kilka minut
Braciszek
D

Dramat, reż. Andrzej Barański, Polska 2007, TVP Polonia, sobota 11 IV, 21.05

Znakomity Artur Barciś wciela się w postać niezwykłego zakonnika, który w swojej pokorze, afirmacji życia i pięknej śmierci stał się wcieleniem franciszkańskich ideałów. Wzorowany na postaci Alojzego Kosiby "braciszek" jest dobrym duchem wioskowej wspólnoty, "patronem maluczkich", zanurzonym w ich codziennych przyziemnych troskach, a zarazem emanującym wyjątkową duchową siłą.

Zbrodnie i wykroczenia

Komediodramat, reż. Woody Allen, USA 1989, Zone Europe, niedziela 12 IV, 22.00

Woody Allen nigdy dotąd nie mówił do nas tonem tak poważnym, choć po latach, we "Wszystko gra" czy "Śnie Kasandry" próbował wrócić do postawionych wcześniej pytań. Co sprawia, że człowiek powszechnie szanowany i wyznający pewien system wartości jest gotów zlecić zabójstwo niewygodnej kochanki...

2202

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]