Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

1 - 7 czerwca 2009

1 - 7 czerwca 2009

09.06.2009
Czyta się kilka minut
Europejską Nagrodę Literacką
u

ustanowioną przez parlament Unii Europejskiej z końcem ubiegłego roku otrzyma we wrześniu w Brukseli Jacek Dukaj. Autor zostanie nagrodzony za powieść "Lód".

Międzynarodową Nagrodę Wyszehradzką

przyznawaną przez ministrów kultury państw Grupy Wyszehradzkiej otrzymał węgierski dramaturg György Spiró. Urodzony w 1946 roku w Budapeszcie, uważany jest za jednego z najważniejszych pisarzy węgierskich. Napisał m.in. monografię twórczości Stanisława Wyspiańskiego. W lipcu w wydawnictwie W.A.B. ukaże się jego powieść "Mesjasze".

"Autoportret" o świetle

O kwartalniku Małopolskiego Instytutu Kultury "Autoportret" można mówić wyłącznie w superlatywach. To jedno z najpiękniej wydawanych i najmądrzejszych polskich czasopism poświęconych przestrzeni. Najnowszy numer 25-26/2009...

1270

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]