Reklama

Ładowanie...

1-11 I

13.01.2009
Czyta się kilka minut
"Grotowski chciał się na nowo wcielić, czyli na nowo urodzić.
T

To jest hinduskie, ale także chrześcijańskie. I czym jest teatr przy takim ontyczno-biologicznym przedsięwzięciu, takim przebijaniu się ku niemożliwemu? Błahą zabawą. Masz rację, metanoia. Ja w tym wyczuwam przeniesienie się w inny wymiar, zmianę percepcji świata. Rzeczywistość jest snem. I rzeczywiście, milczenie po spektaklach Grotowskiego jest tu świadkiem koronnym. W milczeniu widzów po »Akropolis«, »Księciu Niezłomnym«, »Apocalypsis cum figuris« i my, i aktorzy jesteśmy jak zjawy. Nie wiemy, z jakiej materii jesteśmy utkani. Jakby powietrze wibrowało ciszą" - wspomina Ludwik Flaszen w obszernej i bardzo ciekawej rozmowie, którą publikują najnowsze "Didaskalia" (grudzień 2008). Poza tym w numerze szkice m.in. o spektaklach Klaty, Wilsona i Miśkiewicza oraz o teatrze lalek.

Zmarła Joanna Guze,

wybitna tłumaczka...

2052

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]