Reklama

Zróbmy rachunek sumienia

Zróbmy rachunek sumienia

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Sprawa księdza Gila i arcybiskupa Wesołowskiego pokazuje, jak ważne jest rozbudzenie wśród nas wrażliwości na przypadki pedofilii.
T

Trudno oszacować skutki kryzysu wywołanego przez skandale pedofilskie w Kościele. W wywiadzie „Światłość świata” Benedykt XVI stwierdził, że był on wstrząsem. Papież nazwał pedofilię zbrodnią i dał do zrozumienia, że oczyszczenie z niej Kościoła jest koniecznością. Nie dziwią surowe słowa Benedykta XVI skierowane do księży-winowajców w Irlandii w marcu 2010 r.: „Zdradziliście zaufanie, jakie pokładali w was młodzi i niewinni ludzie oraz ich rodzice. Musicie za to odpowiedzieć przed Bogiem wszechmogącym, a także przed odpowiednio do tego ustanowionymi sądami. Utraciliście szacunek społeczności Irlandii i okryliście wstydem i hańbą waszych współbraci. Wzywam was, byście zrobili rachunek sumienia, wzięli na siebie odpowiedzialność za popełnione grzechy i z pokorą wyrazili swój żal”.
Papież napomniał również tych biskupów, którzy chronili podejrzanych przed świeckimi sądami: „Nie...

6129

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]