Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

26.08.2013
Czyta się kilka minut
30 sierpnia – 6 września
U

Uśpiona
Dramat, reż. Marco Bellocchio, Włochy/Francja 2012, Ale kino!, piątek 30 VIII, 20.10, niedziela 1 IX, 23.55
Problem eutanazji w filmie znanego obrazoburcy zapowiadał kolejny skandal. Nic dziwnego, że podczas ostatniego festiwalu w Wenecji „Uśpiona”, zanim otrzymała Nagrodę Specjalną Jury, wywołała żywiołowe protesty. Bellocchio zaskakuje jednak wielopłaszczyznowym ujęciem tematu i zróżnicowanymi portretami psychologicznymi. Unika schematycznego podziału ról i publicystycznego tonu.

Frankenweenie
Animowany, reż. Tim Burton, USA 2012, HBO, niedziela 1 IX, 20.10, środa 4 IX, 20.10
Twórca „Gnijącej panny młodej” powraca do ruchomej kreski, reanimując także swoje dawne pomysły. Opowieść o chłopcu, który postanawia wskrzesić zabitego przez samochód ukochanego psa, łączy motyw Frankensteina z licznymi...

2346

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]