ZOBACZYĆ WARTO

1 – 7 XII

26.11.2012

Czyta się kilka minut

Erykah Badu

Koncert, reż. Patrick Savey, Francja 2012, mezzo, sobota 1 XII, 17.00

Podczas tegorocznego festiwalu Jazz à Vienne we Francji wystąpiła m.in. charyzmatyczna wokalistka amerykańska. Zadebiutowała przed 15 laty wyśmienitą płytą „Baduizm”, po której obwołano ją odkrywczynią nowego stylu w muzyce soul. Badu ma dziś na koncie sześć albumów, słynie także z działalności charytatywnej.


Biutiful

Dramat, reż. Alejandro González Iñárritu, Meksyk/Hiszpania 2010, HBO, niedziela 2 XII, 20.10

Dwukrotnie nominowany do Oscara hiszpańskojęzyczny film twórcy „Amores perros” i „Babel” to pełna goryczy historia Uxbala – samotnego ojca z Barcelony, próbującego zapewnić przetrwanie swoim dzieciom w świecie skrajnie nieprzyjaznym. W roli głównej wystąpił Javier Bardem. Film nie doczekał się dotychczas polskiej dystrybucji kinowej.


Boska!

Teatr TV, reż. Andrzej Domalik, Polska 2009, TVP1, poniedziałek 3 XII, 20.20

Powtórka spektaklu, który był fenomenem w teatrze telewizji ostatnich lat. W sztuce Petera Quiltera, transmitowanej na żywo z warszawskiego Teatru Polonia, Krystyna Janda wcieliła się w brawurową rolę „najgorszej śpiewaczki świata”. „Teatr TV stanie się ulubioną rozrywką Polaków?” – zastanawiał się dziennikarz „Wyborczej”, gdy okazało się, że „Boską!” obejrzało aż 2,7 mln widzów.


Księstwo

Dramat, reż. Andrzej Barański, Polska 2012, Canal+, wtorek 4 XII, 21.00, Canal+ Film, 23.30

Film Barańskiego jest adaptacją prozy Zbigniewa Masternaka, młodego pisarza, zaliczanego do tzw. nurtu wiejskiego współczesnej polskiej powieści. „Księstwo”, oparte w dużej mierze na osobistych doświadczeniach autora, jest opowieścią o nieudanej próbie oderwania się od korzeni, o uzależnieniu od rodzinnej mitologii i o dzisiejszej wsi, naszkicowanej tak w powieści, jak i w filmie wyjątkowo ostrym konturem.


Ja, Putin

Dokumentalny, reż. Hubert Seipel, Niemcy 2012, TVP2, wtorek 4 XII, 22.50

Tuż przed majowymi wyborami prezydenckimi w Rosji znany niemiecki dziennikarz i dokumentalista został dopuszczony do Władimira Putina i towarzyszył mu w czasie kampanii. Seipel zadaje pytania na tematy stricte polityczne, ale i dotyczące życia prywatnego prezydenta. Czy udało mu się sfilmować ludzką twarz rosyjskiego lidera?

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

  • 10 dni dostępu - poznaj nas
  • Natychmiastowy dostęp
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
  • Natychmiastowy dostęp
  • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 49/2012