Reklama

Ładowanie...

Znikający księża

23.01.2012
Czyta się kilka minut
Uwolnienie więzionych biskupów i księży byłoby korzystne dla obrazu Chin w świecie – stwierdził w wywiadzie dla agencji Asianews sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, abp Savio Hon Tai-fai.
Z

Zapewnił, że Watykan nie zapomina o tych, którzy cierpią z powodu wiary, choć często jego działania otoczone są dyskrecją. Według hierarchy nawet jeśli władze w Pekinie pytane o uwięzionych duchownych na ogół odpowiadają, że nic o ich losie nie wiedzą, to warto stawiać takie pytania, ponieważ świadczy to o zainteresowaniu społeczności międzynarodowej sytuacją osób pozbawionych wolności ze względów religijnych. Stolica Apostolska stara się – zaznaczył– okazać bliskość wobec chińskich wspólnot działających nieoficjalnie, ale nie może tego czynić ostentacyjnie. „Pomagamy Kościołowi i nie rozróżniamy między oficjalnym a nieoficjalnym” – stwierdził abp Hon Tai-fai. Dodał, że wspólnoty nieoficjalne „muszą się nauczyć przebaczania”. Przypomniał, że np. w nielegalnych kanonicznie uroczystościach udzielenia sakry biskupiej musiało uczestniczyć wielu biskupów oficjalnych. Później wielu z nich...

3703

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]