Reklama

Znikający księża

Znikający księża

23.01.2012
Czyta się kilka minut
Uwolnienie więzionych biskupów i księży byłoby korzystne dla obrazu Chin w świecie – stwierdził w wywiadzie dla agencji Asianews sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, abp Savio Hon Tai-fai.
Z

Zapewnił, że Watykan nie zapomina o tych, którzy cierpią z powodu wiary, choć często jego działania otoczone są dyskrecją. Według hierarchy nawet jeśli władze w Pekinie pytane o uwięzionych duchownych na ogół odpowiadają, że nic o ich losie nie wiedzą, to warto stawiać takie pytania, ponieważ świadczy to o zainteresowaniu społeczności międzynarodowej sytuacją osób pozbawionych wolności ze względów religijnych. Stolica Apostolska stara się – zaznaczył– okazać bliskość wobec chińskich wspólnot działających nieoficjalnie, ale nie może tego czynić ostentacyjnie. „Pomagamy Kościołowi i nie rozróżniamy między oficjalnym a nieoficjalnym” – stwierdził abp Hon Tai-fai. Dodał, że wspólnoty nieoficjalne „muszą się nauczyć przebaczania”. Przypomniał, że np. w nielegalnych kanonicznie uroczystościach udzielenia sakry biskupiej musiało uczestniczyć wielu biskupów oficjalnych. Później wielu z nich...

3703

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]