Zmiany w redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Ewelina Burda nową zastępczynią redaktora naczelnego

Od 10 października zmieniło się kierownictwo redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Zastępcami redaktora naczelnego Piotra Mucharskiego będą od teraz Ewelina Burda, dotychczasowa kierowniczka Zespołu Wydawców TygodnikPowszechny.pl, i Michał Kuźmiński, który nadal będzie pełnił funkcję wicenaczelnego.

11.10.2023

Czyta się kilka minut

FOT. Grażyna Makara / Katarzyna Włoch // Tygodnik Powszechny

Piotr Mucharski, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, tłumaczy: – Zastępcy redaktora naczelnego zostają obsadzeni na nowo i na nowych zasadach. Ewelina Burda przejmuje bieżące, operacyjne zarządzanie stroną internetową jako szefowa TygodnikPowszechny.pl. Zajmie się też usprawnieniami pracy redakcji, jej strukturą i stworzeniem nowych przestrzeni kreatywnych. Michał Kuźmiński jako zastępca będzie kierował tworzeniem koncepcji pisma jako całości: w druku, internecie i podkaście, współpracą redakcji z działem promocji i marketingu oraz wdrażaniem CMS. Zaczynamy nowy rozdział w historii „Tygodnika”. Czasy zmieniają się dynamicznie, a my już myślimy o przyszłości.

Zarówno Kuźmiński, jak i Burda są zaangażowani w pracę nad projektem rE-medium – rozwiązaniem CMS dla małych i średnich wydawnictw prasowych – który jest realizowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego. Na jego bazie powstała nowa wersja serwisu TygodnikPowszechny.pl, wdrożona w sierpniu 2023 roku.

Ewelina Burda jest związana z „Tygodnikiem Powszechnym” od 2014 roku jako autorka reportaży, rozmów i artykułów o tematyce społecznej. Po dołączeniu do zespołu w 2015 roku pracowała jako wydawczyni serwisu internetowego oraz redaktorka prowadząca. Od września 2022 roku była kierowniczką Zespołu Wydawców serwisu TygodnikPowszechny.pl

Michał Kuźmiński jest związany z redakcją od 2001 roku. Od 2016 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Twórca i wieloletni redaktor naczelny serwisu internetowego „Tygodnika”, przez lata szefował działowi Nauka. Inicjator i prowadzący Podkast Tygodnika Powszechnego. Jako dziennikarz zajmuje się tematyką społeczną, wpływem technologii na ludzi i relacjami między kulturą i nauką a kuchnią.

Marcin Żyła, który przestaje pełnić obowiązki zastępcy redaktora naczelnego, związany jest z „Tygodnikiem” od 2010 roku jako dziennikarz (zajmuje się głównie tematyką migracyjną) i redaktor prowadzący, a od 2016 roku jako wicenaczelny. W związku z wypowiedzeniem przez Spółkę umowy o współpracy, pozostaje dziennikarzem działu Świat do 31 grudnia 2023 r. 

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
79,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]