Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Wersja beta serwisu internetowego „Tygodnika Powszechnego” powstała w ramach realizowanego przez Fundację Tygodnika Powszechnego projektu „rE-medium – rozwiązanie CMS dla małych i średnich wydawnictw prasowych” dofinansowanego z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.
Projekt zakłada stworzenie zintegrowanego rozwiązania produkcyjno-marketingowego dla małych, niezależnych wydawców mediów elektronicznych i/lub drukowanych. Gotowe narzędzie składać się będzie z w pełni funkcjonalnego modułu CMS (Content Managament System) znacząco upraszczającego zarządzanie treściami w wydaniu papierowym oraz w serwisie online, narzędzia do prowadzenia stron WWW, modułu paywall, który pozwala na monetyzację publikowanych tam treści i wreszcie kompletu rozwiązań służących do prowadzenia bazy kont użytkowników wraz z integracją z narzędziami analitycznymi i marketingowymi (Google Analytics, platforma marketing automation).

rE-medium ma stanowić rozwiązanie większości problemów, z jakimi borykają się obecnie małe wydawnictwa prasowe pragnące z jednej strony dochować wysokich standardów tradycyjnego dziennikarstwa, a z drugiej zachować niezależność. Pozwoli również uniezależnić się od obecnych na rynku tanich lub darmowych rozwiązań alternatywnych, dających wprawdzie możliwość publikacji i monetyzacji treści, ale uniemożliwiających dostosowanie ich do potrzeb danego wydawcy i nierzadko tworzących ryzyko uzależnienia się od dostawcy rozwiązania.
Zakończenie produkcji narzędzia planowane jest na początek roku 2024. Bezpłatną licencję na użytkowanie gotowego narzędzia będzie mógł otrzymać każdy wydawca medium internetowego i/lub drukowanego, niezależny i zaangażowany na polu tworzenia wolnych mediów, ochrony wolności słowa i publikacji, tworzenia społeczeństwa obywatelskiego itp., niepowiązany kapitałowo z rządem, samorządem, biznesem, zaangażowany w dziennikarstwo śledcze, w publicystykę społeczną, w promocję kultury, nauki.
Wydawców zainteresowanych zapisem na listę potencjalnych beneficjentów projektu prosimy o kontakt z koordynatorką komunikacji projektu, Agnieszką Wenderską:
wenderska@tygodnikpowszechny.pl

