Reklama

Zdrada posła

Zdrada posła

09.10.2006
Czyta się kilka minut
Jestem osobą dorosłą i mam prawo wyborcze. Sympatyzuję z partią, której program mi odpowiada i na której kandydata do Sejmu oddałem głos. Kandydat został posłem. Jednak w czasie trwania kadencji Sejmu poseł, z nieznanych mi powodów, zmienił klub poselski na taki, którego program mi nie odpowiada. Czy ten poseł mnie zdradził? Czy w świetle prawa może robić to bezkarnie? A jeśli nie, jakie konsekwencje dla niego ten czyn powinien pociągnąć? Jeżeli takiego posła nic nie zobowiązuje do pozostania w partii i klubie poselskim oraz do realizacji programu przedwyborczego i po wyborze na posła może bezkarnie zmieniać kluby, na pewno ja i wielu moich znajomych nie będziemy głosować w ogóle, bo takie wybory to farsa i bezprawie.
J

JANUSZ KOWALIK (Kraków)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]