Reklama

85. JUBILEUSZ KS. PROF. MICHAŁA HELLERA

85. JUBILEUSZ KS. PROF. MICHAŁA HELLERA

08.03.2021
Czyta się kilka minut
85. JUBILEUSZ KS. PROF. MICHAŁA HELLERA: Zapraszamy do lektury licznych tekstów Jubilata oraz o Jubilacie zebranych w specjalnym serwisie >>>
NA OKŁADCE: KS. MICHAŁ HELLER ARKADIUSZ HAPKA DLA „TP”
T

Teoria strun zakłada, że rzeczywistość ma bardzo wiele wymiarów. Michał Heller w poszukiwaniu najbardziej fundamentalnego opisu wszechświata wprawdzie preferuje inne teorie, ale też osobiście potwierdza założenia teorii strun – bo sam ma wiele wymiarów.

Od 1959 r. ksiądz katolicki, z wykształcenia filozof, w działalności naukowej kosmolog. Z pasji: popularyzator nauki. Autor kilkudziesięciu książek – filozoficznych, kosmologicznych, teologicznych. W (rzadkich) wolnych chwilach: pilot pasażerskich samolotów w komputerowych symulatorach. Wielokrotnie nagradzany – w tym w 2008 r. Nagrodą Templetona. Czytelnikom „Tygodnika” znany od przeszło półwiecza. Założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, z którym współpracujemy przy wielu przedsięwzięciach.

Szanowny Jubilacie, Drogi Księże Profesorze! Dziękujemy za Twoją przyjaźń i życzliwość. Życzymy przede wszystkim – także sobie i naszym Czytelnikom – jeszcze wielu okazji do wzbudzania naszych fascynacji nauką i racjonalnością wszechświata. I cieszymy się, że 12 marca 1936 r. wszechświat dał wyraz swojej głębokiej racjonalności.

A naszych Czytelników zapraszamy do lektury tego dodatku, w którym opowiadamy o najważniejszych zmaganiach ks. Hellera – z ostatecznym wyjaśnieniem wszechświata, z matematyką, z Bogiem, z poszukiwaniem sensu. Ale także do lektury licznych tekstów Jubilata oraz o Jubilacie, które można znaleźć w specjalnym serwisie: powszech.net/heller85 >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]