Reklama

Ładowanie...

85. JUBILEUSZ KS. PROF. MICHAŁA HELLERA

08.03.2021
Czyta się kilka minut
85. JUBILEUSZ KS. PROF. MICHAŁA HELLERA: Zapraszamy do lektury licznych tekstów Jubilata oraz o Jubilacie zebranych w specjalnym serwisie >>>
NA OKŁADCE: KS. MICHAŁ HELLER ARKADIUSZ HAPKA DLA „TP”
T

Teoria strun zakłada, że rzeczywistość ma bardzo wiele wymiarów. Michał Heller w poszukiwaniu najbardziej fundamentalnego opisu wszechświata wprawdzie preferuje inne teorie, ale też osobiście potwierdza założenia teorii strun – bo sam ma wiele wymiarów.

Od 1959 r. ksiądz katolicki, z wykształcenia filozof, w działalności naukowej kosmolog. Z pasji: popularyzator nauki. Autor kilkudziesięciu książek – filozoficznych, kosmologicznych, teologicznych. W (rzadkich) wolnych chwilach: pilot pasażerskich samolotów w komputerowych symulatorach. Wielokrotnie nagradzany – w tym w 2008 r. Nagrodą Templetona. Czytelnikom „Tygodnika” znany od przeszło półwiecza. Założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, z którym współpracujemy przy wielu przedsięwzięciach.

Szanowny Jubilacie, Drogi Księże Profesorze! Dziękujemy za Twoją przyjaźń i życzliwość. Życzymy...

1552

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]