Reklama

Wybuch dobra

Wybuch dobra

28.08.2005
Czyta się kilka minut
Obok zapomnienia o Bogu istnieje rozkwit religijny. Jednakże religia poszukiwana metodą zrób to sam ostatecznie nam nie pomaga. Jest wygodna, ale w chwili kryzysu pozostawia nas samym sobie. Pomóżcie ludziom odkrywać prawdziwą gwiazdę, która wskazuje drogę: Jezusa Chrystusa!.
D

Drodzy młodzi!

Przed Świętą Hostią, w której Jezus stał się dla nas chlebem wspierającym i karmiącym nasze życie (por. J 6, 35), rozpoczęliśmy wczoraj wieczorem naszą wewnętrzną drogę adoracji. W Eucharystii adoracja winna stać się jednością. Podczas celebry eucharystycznej spotykamy się w owej “godzinie" Jezusa, o której mówi Ewangelia Jana. Przez Eucharystię ta Jego “godzina" staje się naszą godziną, Jego obecnością pośród nas. Wraz z uczniami celebrował On wieczerzę paschalną Izraela, pamiątkę wyzwalającej interwencji Boga, który poprowadził Izrael z niewoli do wolności. Jezus przestrzega obrzędów Izraela. Nad chlebem odmawia modlitwę wysławienia i błogosławieństwa. Potem jednak dzieje się coś nowego. Dziękuje Bogu nie tylko za wielkie dzieła przeszłości, ale także za własne wyniesienie, które dokona się przez Krzyż i Zmartwychwstanie, zwracając się do...

12210

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]