Reklama

„Wybory” w Rosji

„Wybory” w Rosji

19.09.2016
Czyta się kilka minut
Niespodzianek nie było: prezydencka partia władzy Jedna Rosja uzyskała komfortową większość w Dumie Państwowej.
Fot. Sergei Grits / AP / EAST NEWS
D

Do parlamentu weszło też kilka partii „koncesjonowanej opozycji” (tj. popierających Kreml), nie weszła natomiast ani jedna partia opozycji autentycznej. Frekwencja była niewielka: ok. 47 proc. (w 2011 r. było to 60 proc.). To i tak dużo, zważywszy, że Rosjanie – pytani o to, kto faktycznie rządzi w ich kraju – wskazują najpierw na prezydenta Putina, zaś parlament wymieniają dopiero na 11. miejscu (wyżej plasują się m.in. tajne służby i wojsko). Na zdjęciu: lokal wyborczy w Żebrewicy (obwód smoleński). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]