Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

07.06.2015
Czyta się kilka minut
13 – 19 VI
K

Kraina Charliego
Dramat, reż. Rolf de Heer, Australia 2013, Cinemax, niedziela 14 VI, 20.00, poniedziałek 15 VI, 10.25, Cinemax2, 15 VI, 20.00, wtorek 16 VI, 10.25
Pochodzący z Holandii australijski reżyser opowiada historię starzejącego się Aborygena, który buntuje się przeciwko prawu i próbuje żyć w buszu, tak jak jego przodkowie. Odtwórcą głównej roli i współscenarzystą filmu jest David Gulpilil, najbardziej znany aktor australijski o aborygeńskich korzeniach.

K2. Dotknąć nieba
Dokumentalny, reż. Eliza Kubarska, Polska 2015, HBO, niedziela 14 VI, 22.05, poniedziałek 15 VI, 13.10, HBO2, środa 17 VI, 22.00, piątek 19 VI, 15.55
Autorka nagradzanych dokumentów „Co się zdarzyło na wyspie Pam” i „Badjao. Duchy z morza” powraca do roku 1986, który zapisał się wyjątkowo tragicznie w historii himalaizmu. Towarzyszy dorosłym dzieciom tych, którzy wówczas zginęli, ruszającym dziś śladami rodziców, by lepiej zrozumieć ich pasję.

Los Pájaros perdidos
Koncert, reż. Olivier Simonnet, Francja 2012, mezzo, poniedziałek 15 VI, 20.30
Zespół L’Arpeggiata na czele z Christiną Pluhar tym razem w paryskiej Salle Gaveau wykonuje utwory folkowe i barokowe z Paragwaju, Chile, Wenezueli i Argentyny, a także muzykę Astora Piazzolli, Ariela Ramíreza czy Adeli Gleijer.

Akcja T4. Lekarze w służbie nazizmu
Dokumentalny, reż. Catherine Bernstein, Francja 2014, Planete, czwartek 18 VI, 22.00
W latach 1939-44 III Rzesza przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję, której celem było wyeliminowanie „życia niewartego życia”, czyli osób psychicznie chorych czy posiadających wady rozwojowe. Jednym z głównych beneficjentów tego przedsięwzięcia był Julius Hallervorden, niemiecki neurolog i neuropatolog, który prowadził badania mózgu w oparciu o organy pozyskane w drodze eksterminacji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]