Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

04.11.2019
Czyta się kilka minut
9 – 15 listopada
U

Ułaskawienie

Dramat, reż. Jan Jakub Kolski, Polska/Czechy/Słowacja 2018, Canal+ Film, 5 XI, 13.55

Twórca „Historii kina w Popielawach” raz jeszcze powraca do rodzinnych wspomnień. Jest rok 1946, rodzice młodego akowca zastrzelonego przez UB ruszają w daleką podróż, by zapewnić synowi godny pochówek. W tej wizji powojennej Polski, skomplikowanej niczym grecka tragedia, na szczególną uwagę zasługuje rola Grażyny Błęckiej-Kolskiej.

Pod oliwkami

Dramat, reż. Abbas Kiarostami, Iran/Francja 1994, Cinemax 2, 10 XI, 20.30, 11 XI, 12.20

Coś dla wielbicieli zmarłego przed trzema laty irańskiego reżysera. Z neorealistycznym nerwem i szczyptą humoru opowiada o kulisach pracy nad swym poprzednim filmem „A życie trwa dalej”. Najbardziej interesuje go para odtwórców głównych ról oraz to, co wydarzyło się między nimi na planie i poza nim....

1757

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]