Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

14.05.2017
Czyta się kilka minut
20 – 26 maja
W

Wassa Żeleznowa
Teatr TV, reż. Barbara Sass, Polska 1996, TVP Kultura, 23 V, 20.20
W ramach „Miesiąca z Anną Dymną” przypomniany zostanie spektakl wg sztuki Maksyma Gorkiego – a właściwie jej wariantu z 1910 r., zanim pisarz naniósł do tekstu poprawki w duchu socrealizmu. Tytułowa bohaterka twardą ręką sprawuje kontrolę nad rodziną, ale nie jest zdolna powstrzymać jej upadku.
Z innego świata
Dramat, reż. Nicole Garcia, Francja 2015, Canal+, 21 V, 21.30, Canal+ 1, 22.30
Marion Cotillard, od lat specjalizująca się w rolach kobiet skrzywdzonych, tym razem odtwarza postać wydanej za mąż dziewczyny, która w latach 50. XX w. postanawia zawalczyć o swoje szczęście. Z południa Europy akcja przenosi się w szwajcarskie Alpy, które stają się scenerią dla budzących się namiętności.
Miasteczko Twin...

1801

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]