Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

27.12.2021
Czyta się kilka minut
W

Wielorybnik

Komediodramat, reż. Filipp Jurjew, Belgia/Polska/Rosja 2020, VoD

Czukotkę dzieli od Alaski zaledwie 86 kilometrów. Kiedy Liosza, nastoletni poławiacz waleni, zakochuje się w dziewczynie z USA występującej przed seks kamerką, postanawia wyruszyć pieszo przez cieśninę Beringa, żeby spełnić swój amerykański sen. A po drodze absurd ściga się z melancholią, kontemplacją pejzażu i z filmowymi cytatami.

Tysiąc małych ran

Dokumentalny, reż. Ramona S. Diaz, USA/Filipiny 2020, mdag.vod

Gdzieś w dalekim azjatyckim kraju demokratycznie wybrany prezydent pod pretekstem walki z przestępczością przyczynia się do łamania praw człowieka, kneblowania wolnej prasy i szerzenia dezinformacji. Obrazu dzisiejszych Filipin na czele z Rodrigo Duterte dopełniają znajomo wyglądające portrety niezależnych dziennikarzy i rządowych...

1784

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]