Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

27.12.2021
Czyta się kilka minut
W

Wielorybnik

Komediodramat, reż. Filipp Jurjew, Belgia/Polska/Rosja 2020, VoD

Czukotkę dzieli od Alaski zaledwie 86 kilometrów. Kiedy Liosza, nastoletni poławiacz waleni, zakochuje się w dziewczynie z USA występującej przed seks kamerką, postanawia wyruszyć pieszo przez cieśninę Beringa, żeby spełnić swój amerykański sen. A po drodze absurd ściga się z melancholią, kontemplacją pejzażu i z filmowymi cytatami.

Tysiąc małych ran

Dokumentalny, reż. Ramona S. Diaz, USA/Filipiny 2020, mdag.vod

Gdzieś w dalekim azjatyckim kraju demokratycznie wybrany prezydent pod pretekstem walki z przestępczością przyczynia się do łamania praw człowieka, kneblowania wolnej prasy i szerzenia dezinformacji. Obrazu dzisiejszych Filipin na czele z Rodrigo Duterte dopełniają znajomo wyglądające portrety niezależnych dziennikarzy i rządowych...

1784

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]