Reklama

Warto zobaczyć

24.01.2022
Czyta się kilka minut
B

Bacurau

Thriller, reż. Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles, Brazylia/Francja 2019, VoD

Co by było, gdyby małe miasteczko gdzieś na uboczu zniknęło nagle z wszelkich radarów i utraciło kontakt ze światem? Twórca „Aquariusa” z westernowym, ale też brawurowo surrealistycznym zacięciem portretuje wyizolowaną, samoorganizującą się społeczność. Zabawa gatunkami staje się równocześnie odwróconą metaforą dzisiejszej Brazylii. Nagroda Jury w Cannes.

Życie przestępcze 1984-2020

Dokumentalny, reż. Ion Alpert, USA 2021, HBO GO

Przez ponad 36 lat amerykański dziennikarz dokumentował kamerą narkotykowy półświatek miasta Newark w stanie New Jersey, podążając śladami trójki przyjaciół. Efektem jest porażający obraz uzależnienia, będący zarówno surową obserwacją indywidualnych losów, jak i krytyką niewydolnego systemu leczenia narkomanii...

1712

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]