Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

28.06.2021
Czyta się kilka minut
T

Twórcy manipulacji

Dokumentalny, reż. Franck Cuveillier, Pascal Vasselin, Francja 2021, Canal+ Dokument, 30 VI, 20.45

Dlaczego niektóre zagrożenia związane z konsumpcją i stylem życia są bagatelizowane lub wręcz nieobecne w publicznym dyskursie? Nad zjawiskiem ukrywania prawdy przez wielkie koncerny zastanawiają się eksperci różnych specjalności. Są wśród nich także przedstawiciele agnotologii, czyli dziedziny badającej naszą wyuczoną ignorancję.

Zana

Dramat, reż. Antoneta Kastrati, Kosowo 2019, iTunes Store

Reżyserka opowiada o pokłosiu wojny w ­Kosowie z perspektywy kobiecej traumy. Bohaterką filmu jest wiejska kobieta, która zmaga się z osobistą stratą i ma problemy z zajściem w ciążę. Presja tradycji pcha ją w ramiona różnej maści uzdrawiaczy, a pomieszanie ­zabobonu z indywidualnym cierpieniem tworzy na ekranie atmosferę...

1803

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]