Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

25.10.2021
Czyta się kilka minut
O

O mężczyźnie, który malował krople wody

Dokumentalny, reż. Oan Kim, Brigitte Bouillot, Francja/ /Korea Południowa 2020, KFF VoD, do 12 XI

Najlepszy film, reżyseria i obsada plus nagroda publiczności – oto plony tegorocznego festiwalu Sundance. Tytuł filmu oznacza w skrócie słyszące dziecko głuchych rodziców, a jest nim utalentowana wokalnie nastolatka, rozdarta między własnymi aspiracjami a powinnością wobec bliskich. Coś ku pokrzepieniu serc.

Jaskółka

Dramat, reż. Mano Khalil, Szwajcaria 2016, Arte.tv, do 18 XI

Do Erbilu w poszukiwaniu ojca przyjeżdża młoda Szwajcarka. Dlaczego Osman przed laty porzucił bliskich i wrócił z Europy do Iraku? Jak potoczyły się jego losy? Odkrywanie rodzinnych korzeni staje się lekcją podwójnie bolesną, bo związaną z historią narodu kurdyjskiego i jego ciągle niespokojną teraźniejszością....

1679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]